08.04.2020, 19:51
Daniel Ryciak

Czwartek Jazzowy 2020 przesunięty

Ze względu na zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i epidemią Covid-19 nasze plany dotyczące realizacji cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2020 też uległy zmianie.

Czwartek Jazzowy 2020 przesunięty

Na wstępie należy podkreślić, że staramy się aby cykl w roku 2020 doszedł do skutku. Tym bardziej, że ten rok zapowiadał się szczególnie ciekawie. Ze względu na uzyskane wsparcie, w tym z Ministerstwa Kultury, cykl w 2020 roku wyjdzie poza Gliwice. Będzie się składał z 12 koncertów wspaniałych gwiazd polskiej i światowej sceny jazzowej realizowanych w Gliwicach, Tarnowskich Górach i Pszczynie, a więc już w trzech miastach. Uściślając – takie były, czy też wciąż jeszcze są plany dotyczące cyklu. Jednak to, w jakim zakresie uda się cykl zrealizować zależy od rozwoju sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i zagrożeniem epidemiologicznym.

Pierwotny plan zakładał start cyklu w kwietniu, od światowej premiery. Ze względów oczywistych nie mógł dojść do skutku. Także wydarzenie majowe zostaje przesunięte na jesień. W tej chwili pierwszy koncert jest zaplanowany wstępnie na 25 czerwca, ale … no właśnie. Czekamy na rozwój sytuacji, by się przekonać czy realizacja tego wydarzenia będzie możliwa w zaplanowanym terminie. Przełom kwietnia i maja to powinien być czas decyzji w tej materii. Jeśli zajdzie konieczność, to również czerwcowe wydarzenie przenosić będziemy na jesień. Tym samym celować będziemy w realizacji wszystkich koncertów cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2020 w okresie jesiennym. Tak, tylko łatwiej powiedzieć (napisać) niż zrobić. Trzeba jeszcze dograć terminy z artystami.  I właśnie ze względu na to zamieszanie z przenosinami koncertów nie chcemy jeszcze podawać do wiadomości nazwisk bohaterów tegorocznej edycji cyklu. Możemy zagwarantować, że są to baaaardzo zacne nazwiska.


Na koniec warto dodać, że sytuacja związana z epidemią nieco też zmodyfikowała nasze plany programowe. To znaczy, będziemy się skupiać w tym roku przede wszystkim na prezentacji polskich gwiazd sceny jazzowej, by w jakiś sposób wspomóc nasze rodzime środowisko artystyczne, bardzo mocno dotknięte przez sytuację z koronawirusem, czyli odwoływaniem koncertów, festiwali, zamykaniem szkół i uczelni. Nie wszyscy też mogli prowadzić zajęcia online.  W dodatku zakupy związane z kulturą zeszły jakby na plan dalszy, spadła sprzedaż płyt, a premiery często przesuwano w czasie. Stąd nasz tegoroczny kierunek programowy cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2020.

Jak tylko sytuacja z zagrożeniem epidemiologicznym będzie się uspokajać i zmierzać do normalności (w co szczerze wierzymy) to zaczniemy także publikować informacje o programie, naszych gwiazdach oraz miejscach realizacji koncertów.


Póki co, czekamy. I życzmy Wam, nasi widzowie i słuchacze, ale także muzykom, artystom i sobie byśmy wszyscy doczekali w zdrowiu do zakończenia tego trudnego okresu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij