06.08.2020, 22:17
Daniel Ryciak

Mahalia Jackson in Memorial

To tytuł projektu, z którym Ewa Uryga pojawi się w ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2020.

Mahalia Jackson in Memorial

Ewa Uryga poświęciła nową płytę pamięci legendy muzyki jazzowej i negro spirituals Mahalii Jackson, absolutnej królowej muzyki gospel.


Premiera materiału miała się odbyć na wiosnę 2020, gdy znienacka pojawiła się pandemia. Koncert Ewy Urygi, z jej amerykańskim składem, czyli gwiazdami nowojorskiej sceny jazzowej - Zaccai Curtisem na fortepianie i Luques Curtisem na kontrabasie - był planowany w ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą na kwiecień. Ale wiadomy sprawca pokrzyżował plany, stąd też koncert przesuwał się w czasie, aż dotarł do listopada.

Wiele też wskazuje, a dokładniej rzecz ujmując sytuacja pandemiczna w USA, że koncert z udziałem nowojorskich muzyków nie dojdzie do skutku. No chyba, że do listopada wydarzy się jakiś cud i artyści będą mogli bez przeszkód dotrzeć do Polski i wrócić z powrotem do USA. I to bez konieczności odbywania kwarantanny. Po jednej lub drugiej stronie oceanu. Pożyjemy zobaczymy.

Jednak z projektu, dodajmy bardzo wyjątkowego projektu - pojawia się w nim kompozycja Fryderyka Chopina, do której tekst został napisany przez Mahalię Jackson - nie rezygnujemy. Wspaniała artystka, jeden z najlepszych głosów na naszej scenie w hołdzie królowej gospel i negro spirituals Mahalii Jackson. Jeśli pandemia pokrzyżuje loty, to jest plan B, o którym już wkrótce na naszej stronie. Polecamy się więc uwadze.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij