03.05.2022, 12:20
Daniel Ryciak

Laureat Złotego Fryderyka 2022

Złotego Fryderyka 2022 odebrał Henryk Miśkiewicz – wyjątkowa postać na polskiej scenie jazzowej: saksofonista, klarnecista, kompozytor i aranżer.

Laureat Złotego Fryderyka 2022

Wraz z córką – Dorotą Miśkiewicz, wokalistką nominowaną do nagrody Fryderyka w dwóch kategoriach: Jazzowy Album Roku i Jazzowy Artysta Roku pojawią się podczas tegorocznej odsłony cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2022. 

Henryk Miśkiewicz bardzo sobie ceni współpracę ze swoimi dziećmi: perkusistą Michałem Miśkiewiczem i wokalistką Dorotą Miśkiewicz. W ramach obchodów 70. urodzin powstała rodzinna płyta Nasza miłość, która otrzymała nominację do Fryderyka 2022 w kategorii Album Roku Jazz.

I właśnie materiał z tej płyty usłuszymy podczas koncertu 9 czerwca 2022, który odbędzie się w ramach cyklu na Scenie Bojków w Gliwicach (ul. Parkowa 5).


Charakterystyczne brzmienie saksofonu Henryka Miśkiewicza można usłyszeć na wielu płytach gwiazd polskiej piosenki, ścieżkach dźwiękowych kultowych polskich filmów, jak 07 zgłoś się czy Psy, oraz w licznych nagraniach telewizyjnych i teatralnych.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/22