19.05.2022, 13:03
Daniel Ryciak

Zadanie dofinansowane z budżetu państwa

Zadanie dofinansowane z budżetu państwa

21. Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2022 w ramach programu Muzyka przyznał dofinansowanie w wysokości 90000,00 zł na realizację zadania nr 11885/22.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Czwartek Jazzowy z Gwiazdą to całoroczny cykl koncertowy realizowany na Śląsku nie przerwanie od kwietnia 2002 roku. Organizatorem, pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club, najstarsze stowarzyszenie jazzowe w Polsce. Idea cyklu to prezentacja najwybitniejszych twórców, najciekawszych projektów i największych gwiazd polskiej i światowej sceny muzyki jazzowej, około jazzowej w warunkach kameralnych, często wręcz klubowych (nawiązujących do tradycji kształtowania się gatunku), czyli najbardziej intymnych, pozwalających osiągnąć niezwykłą bliskość między artystą i odbiorcą, pozwalających osiągnąć niezwykłą synergię nieosiągalną na salach z kilkutysięczną widownią. Cykl ma na celu prezentację różnorodności gatunku, czy też raczej gatunków i form estetyki muzycznej kryjącej się współcześnie pod hasłem „jazz”, czyli zarówno nawiązującej do tradycyjnych form, ale także tych kierujących się na nowe tory, nowe wpływy i inspiracje, nie stroniących od eksperymentu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/22