22.03.2012, 07:59
Daniel Ryciak

Bronisław Duży

Stosuje na puzonie techniki gry wychodzące poza jego możliwości.

Bronisław Duży

Absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie puzonu. Instrumentalista, aranżer, kompozytor, 15 lat na scenie jazzowej, uhonorowany stypendium im. K. Komedy. Od 1987 r. znajduje się na szczycie organizowanej przez „Jazz Forum” ankiety Jazz Top w kategorii puzonu.
Współpracował z zespołami: Sesja 80, Free Cooperation, Pick up, Twinkle Brothers, Irek Dudek – Blues Band i Symfonic Blues, Young Power, Priest and Big Cork, a także z Jorgosem Skoliasem i Bogdanem Preczem,

Antonis Skolias
Absolwent szkoły muzycznej pierwszego stopnia w klasie perkusji. Od tamtej pory uczy się prywatnie u wielu czynnych muzyków, w tym ścisłej polskiej czołówki (Łukasz Żyta, Atma Anur, Artur Malik). Dotychczas współpracował między innymi z Jorgosem Skoliasem, Bronisławem Dużym, Grzegorzem Kapołką, Dariuszem Ziółkiem. Wraz z krakowskim zespołem Vladimirska promował na trasach koncertowych debiutancki album nagrodzony nagrodą krytyki niemieckiej. W Brojo Trio współpracował z teatrem współczesnym w Szczecinie oraz teatrem Juliusza Osterwy w Lublinie przy produkcji spektaklu „Na końcu łańcucha”.

Jako miłośnik muzyki pozostaje otwarty na wszelkie nowe doświadczenia artystyczne. W szczególności interesuje go zestawienie tak zwanej starej szkoły, w muzyce rozrywkowej, z elektroniką.


Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij