08.09.2016, 15:02
Daniel Ryciak

Jacek Kochan

Kompozytor, aranżer, perkusjonista, absolwent ASP w Krakowie. Studiował muzykę w klasie perkusjii i wibrafonu w Grant MacEvan College w Edmonton. Nagrywał i pracował z gwiazdami światowego jazzu: Johnem Abercrombie, Jerrym Bergonzi, Patem Labarberą, Kennym Wheelerem, Dave'em Liebmanem, Garym Thomasem, Franzem Hautzingerem, Larsem Danielssonem czy Axelem Dörnerem.

Jacek Kochan

Jacek Kochan urodził się 18 grudnia 1955 w Krakowie. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiował także grę na perkusji oraz wibrafonie w Grant MacEvan College w Edmonton. W 1981 wyjechał do Stanów Zjednoczonych – przez dwa lata mieszkał w Nowym Jorku, gdzie studiował z Jaco Pastoriusem, Mikem Clarkiem i Robbie Gonzalezem. W połowie lat 80. przeniósł się do Kanady i zamieszkał w Montrealu.


W 1995 wrócił do Polski. Koncertował w różnych formacjach muzycznych na wielu festiwalach muzyki improwizowanej, jazzowej, a także współczesnej (m.in. Warsaw Summer Jazz Days, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, New Yorkers Festival, Kaunas Jazz Festiwal, Audio Art w Krakowie).
Nagrał ok. 20 solowych płyt, w tym "Visitor" (wspólnie z Patem LaBarberą), "Corporate Highlanders", "Gray Angel", "Standard Transmission" (wspólnie z Johnem Abercrombiem), "Plastinated Black Ship" (z Adamem Pierończykiem i Eddiem Schullerem), "Monorain" (Andre Leroux, Jean Pierre Zanella), "Another Blowfish" (Michel Donato, Piotr Wojtasik, Eric Vloeimans), "New Expensive Head" (Cuong Vu, Eivind Aarset, Skerik), "One-eyed Horse" (Greg Osby, Franz Hautzinger), "Yearning" (Kazuhisa Uschihashi, Franz Hautzinger, Francois Corneloup, Adam Simmons, Slawek Jaskułke).


W 2006 podczas Festiwalu "Warszawska Jesień" zaprezentował swoją kompozycję „Alsamples”, powstałą we współpracy z Dobromiłą Jaskot, Hanną Kulenty i Zbigniewem Bagińskim. Wystąpił także na Festiwalu "Drumblys" w Kownie, wziął udział (live electronics i perkusja) - wraz z Agatą Zubel, Andrzejem Bauerem, Michałem Mocem i DJ Lenarem - w wykonaniu w Lipsku opery Cezarego Duchnowskiego Ogród Marty.


Wydarzenia:

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/22