10.04.2014, 20:00

Orange Trane

8 lutego 2014 odbyła się oficjalna premiera nowej płyty zespołu, pt. Fugu. Z tego powodu grupa rusza w trasę koncertową obejmującą najważniejsze miejsca w Polsce. Nie mogło więc zabraknąć na tej liście Śląskiego Jazz Clubu. Warto dodać, że tuż przed koncertem w SJC, dokładnie 8 kwietnia Orange Trane zagra we Wrocławiu. Grupa otrzymała specjalne zaproszenie na 50' jubileuszowy Jazz nad Odrą, jeden z najważniejszych festiwalu w tej części Europy. A dwa dni później zawitają do Gliwic, do Śląskiego Jazz Clubu.

miejsce:
Klub Muzyczny 4art
44-100 Gliwice, ul. Wieczorka 22

Zespół Orange Trane powstał w 1994 roku w Kartuzach, a jego skład tworzyli wówczas młodzi muzycy z lokalnego środowiska muzycznego. Po roku 1997 grupa koncertowała w składzie: Piotr Lemańczyk, Sławek Jaskułke, Dariusz Herbasz i Tomasz Łosowski.

Swą muzyką zespół wpisywał się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością. Grupa koncertowała w klubach jazzowych na terenie całego kraju oraz na festiwalach, takich jak: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa (Klucz do Kariery), zdobywając wiele wyróżnień i nagród. W tym składzie zespół nagrał dwie płyty: bardzo dobrze przyjęty debiutancki album zatytułowany Obertas, a następnie My personal Friend, na którym gościnnie zaśpiewał Mieczysław Szcześniak, a zagrali Maciej Sikała (saksofon), Leszek Dranicki (gitara) i Cezary Paciorek (akordeon).


W 2011 roku Piotr Lemańczyk wraz z Tomaszem Łosowskim reaktywowali zespół. Zaprosili do współpracy znakomitego wibrafonistę Dominika Bukowskiego. W 2012 roku ukazała się pierwsza płyta nowego składu - Orange Trane Acoustic Trio.


www.orangetrane.pl


Orange Trane:

Piotr Lemańczyk - kontrabas, gitara basowa
Dominik Bukowski - wibrafon, marimba, xylosynth
Tomasz Łosowski - perkusja, instrumenty perkusyjne

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij