07.03.2013, 20:00

Inner Spaces & David Dorůžka

Inner Spaces to międzynarodowy kwintet jazzowy, który powstał z chęci połączenia tradycji polskiej oraz czeskiej sceny jazzowej. Początkowo głównym źródłem ispiracji zespołu była twórczość polskich artystów spod szyldu ECM oraz różnorodna muzyka czeska, obecnie jest to równiez muzyka skandynawska, w szczególności otwarte, improwizowane formy.

miejsce:
Klub Muzyczny 4art
44-100 Gliwice, ul. Wieczorka 22

Szerokie i ciepłe brzmienie zespołu, melodyjne tematy, stopniowo rozwijające się improwizacje i dopracowane aranżacje to główne elementy charakterystyczne debiutanckiego albumu Inner Spaces, który ukazał się w roku 2011. Płyta wydana została w Polsce, a jej promocją zajęło się znane czasopismo muzyczne Jazz Forum. Album jest punktem zwrotnym w działalności tego międzynarodowego kwintetu, który nieustannie się rozwija i wzbogaca swoje brzmienie. Zespół Inner Spaces wielokrotnie brał udział w prestiżowych konkursach i przeglądach jazzowych w Polsce. Jego największe sukcesy to: pierwsze miejsce w konkursie Krokus Jazz Festiwal w roku 2009, drugie miejsce na Jazz Juniors 2009 w Krakowie oraz drugie miejsce na festiwalu Klucz do Kariery w roku 2010.

www.innerspaces.cz/PL/

Zespół obecnie występuje z wybitnym czeskim gitarzystą Davidem Dorůžką - w Polsce znanym głównie ze współpracy z wokalistką Agą Zaryan. Czeski gitarzysta jest m.in. członkiem kwintetu Piotra Wyleżoła (płyta „Live”).

www.daviddoruzka.com 

W takim składzie - poszerzonym do sextetu – zespół w lipcu 2012 w studiu nagraniowym w Pradze zarejestrował materiał na drugą płytę, która ukazała się nakładem czeskiego wydawnictwa Animal Music.
Koncert w Śląskim Jazz Clubie jest elementem wiosennej trasy zespołu promującej nową płytę.


Inner Spaces & DAVID DORŮŽKA

Štěpánka Balcarová - trabka
Lubos Soukup - tenor sax
Vit Kristan - fortepian
Max Mucha - kontrabas
Grzegorz Maslowski - perkusja
DAVID DORŮŽKA - gitara

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij