03.10.2013, 20:00

Anna Serafińska - Groove Machine

9 września 2013 premierę miała nowa płyta Anny Serafińskiej. Album "Anna Serafińska Groove Machine" zawiera premierowe kompozycje nagrane podczas koncertu w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Koncert obył się 7 kwietnia 2013 i był transmitowany na antenie radiowej Trójki.

miejsce:
Klub Muzyczny 4art
44-100 Gliwice, ul. Wieczorka 22

Utwory, które artystka wraz z zespołem Groove Machine zaprezentowała w Trójce, stanowią wybuchową mieszankę nowoczesnego jazzu. Ich stylistykę sama wokalistka opisuje jako pogranicze fusion, soulu i pokrewnych gatunków muzycznych.


Anna Serafińska tak mówi o Groove Machine:

"W swoim życiu artystycznym dane mi było wziąć udział w projektach często naprawdę skrajnych muzycznie i szczerze przyznaję, że nie jestem w stanie opowiedzieć się za jakąś konkretną stylistyką, instrumentarium, czy formą; stwierdzić, że to moje ulubione "coś". Jednak zauważyłam, że im dalej w las, tym bardziej walczę o detale. Im więcej wody w tej życiowej rzece upływa, tym bardziej otaczam się dobrą atmosferą. I ludźmi. Tymi, z którymi łączy mnie swoiste porozumienie w dźwiękach, doświadczeniu, wrażliwości, poczuciu humoru, emocjach. Kiedyś wymyśliłam, że aktorzy mają fajnie, bo są zawsze w jakiejś grupie, a taki lider - solista ma przegwizdane, bo nie dość, że się musi z przodu rumienić, to zazwyczaj jeszcze wszystko na jego głowie.
Antidotum stała się grupa tworząca wspólne ciało, gdzie to, kto je tworzy, ma determinujące znaczenie dla samego tworu. Dla mnie panaceum stała się decyzja o posiadaniu własnego zespołu. Nie grupy muzyków, którzy zagrają nutki, ale ludzi, którzy skłonni są oddać mi trochę swojego czasu i poddać się moim eksperymentom i poszukiwaniom w muzyce. Skład zespołu, który zaczął powstawać już w 2003 roku zmieniał się wielokrotnie, ale dziś jestem pewna jak nigdy dotąd, że formuła, brzmienie, energia, rodzaj treści muzycznej i lirycznej to świadomy wybór pewnej drogi, niejako dookreślający, jaka ta Serafińska właściwie jest”.

Anna Serafińska - Groove Machine

Anna Serafińska - wokal,
Rafał Stępień - instrumenty klawiszowe,
Michał Barański - gitara basowa,
Daniel Kapustka - perkusja

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij