12.09.2019, 21:00

Yumi Ito & Szymon Mika Duo

Polsko – japoński duet z Yumi Ito - niezwykle uzdolnioną wokalistką, laureatką słynnego konkursu Montreux Jazz Festival.

miejsce:
Śląski Jazz Club
ul. o. Jana Siemińskiego 22, Gliwice
kup bilet prowadź do celu

Wydarzenie wyjątkowe, bo jedyny jesienny koncert w Polsce. Co prawda, w maju tego roku zagościli na scenie NOSPR, jednak w rozszerzonym składzie (Oscar Török na trąbce, Max Mucha na kontrabasie, Ziv Ravitz na perkusji). Czwartek Jazzowy z Gwiazdą to cykl przede wszystkim kameralny, zarówno w kontekście miejsc, jak i (bardzo często) składów. W ramach tego cyklu w Gliwicach pojawi się trzon, czyli niezwykłe duo.

Yumi Ito to laureatka słynnego konkursu Montreux Jazz Festival. Na co dzień mieszka w Szwajcarii, ale jej korzenie sięgają dwóch odległych krajów – Polski i Japonii. Obdarzona ciepłą barwą głosu. Świetnie się czuje w różnych gatunkach muzycznych i zachwyca umiejętnością improwizacji. Jest nei tylko wokalistką, ale także kompozytorką. Współtworzy bardzo nietuzinkowe projekty z muzykami z całego świata.


Ito i Mika po raz pierwszy spotkali się w 2017. Wraz z międzynarodowym zespołem stworzonym w ramach projektu Focus Year Band wystąpili u boku takich artystów jak Dave Holland, Avishai Cohen czy Becca Stevens. Od tego czasu kontynuują współpracę w kameralnym dwuosobowym składzie, wspólnie tworząc. Ich duet hipnotyzuje publiczność oryginalnym, wyrafinowanym brzmieniem, wychodząc daleko poza schematy, łącząc jazz, improwizację i ogromną dawkę liryzmu.

Bilety do nabycia online na: 

Organizator i pomysłodawca:

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij