15.10.2020, 19:00

To Muniak With Love

Projekt To Muniak With Love jest upamiętnieniem wielkiego saksofonisty i wspaniałego człowieka, mentora i nauczyciela Janusza Muniaka. Płyta ukazała się po trzech latach od śmierci twórcy pamiętnego Placebo.

miejsce:
Pałac w Rybnej
Powstańców Warszawskich 83, 42-680 Tarnowskie Góry
kup bilet prowadź do celu

W ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą zaprezentujemy ten projekt w roku 2020.
Jak to się zaczęło. Pięciu fantastycznych polskich twórców, doskonale znanych miłośnikom sceny jazzowej, czyli Tomasz Grzegorski na saksofonie tenorowym, Marcin Ślusarczyk na saksofonie altowym, Tomasz Białowolski na fortepianie, Maciej Adamczak na basie i Arek Skolik na perkusji postawiło oddać hołd legendzie.


„Chociaż nie ma go wśród nas, chcemy, aby ten album był wyrazem ogromnej wdzięczności za to, jaką objął nas opieką – w wielu przypadkach równą ojcowskiej”. Taka idea przyświecała muzykom w studiu nagraniowym.
Janusz Muniak należy do najwybitniejszych postaci w historii polskiego jazzu, był jedną z najciekawszych, najbardziej kreatywnych. Saksofonista tenorowy i sopranowy, kompozytor i aranżer.

Bilety: 20 zł w przedsprzedaży

Podczas realizacji koncertu będą obowiązywać regulaminy określone przez administratorów miejsca dotyczące przestrzeganie reżimu sanitarnego i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i choroby Covid19.*


*Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i chorobą COVID19 oraz z potencjalnymi obostrzeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych, Organizator koncertu (Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club) zastrzega sobie prawo zmian w repertuaru, miejsca i sposobu realizacji koncertu, do odwołania wydarzenia włącznie

Organizator i pomysłodawca

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij