22.10.2020, 19:00

Przemysław Strączek Trio feat. Marcin Kaletka

Przemysław Strączek, doskonale znany sympatykom Śląskiego Jazz Clubu, pojawi się w ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą z gościem specjalnym, gwiazdą młodej sceny europejskiego jazzu, Marcinem Kaletką.

miejsce:
MDK Gliwice Scena Bojków
Parkowa 5, 44-141 Gliwice
kup bilet prowadź do celu

Koncert był piertownie planowany z udziałem Andego Shepparda, gwiazdą brytyskiej sceny jazzowej. Niestety, ze względu na odwoływanie lotów i przenoszenie ich na inne terminy Andy Sheppard nie zdoła dotrzeć do Polski na koncert. Ale mamy doskonała zmianę ... pokoleniową. Wystąpi Marcin Kaletka. 

Będzie to także jedyny koncert. Zaplanowane wcześniej koncerty w Warszawie i Poznaniu ze względu na sytuację "zółtych stref" zostały odwołane lub przeniesione na rok przyszły. Koncert w Gliwicach będzie jedynym i będzie prezentował muzykę z najnowszej płyty Strączka Fig Tree.
W Gliwicach oczywiście zaprasza Śląski Jazz Club, w ramach czwartkowe cyklu.

Płyta "Fig Tree" to szósty album gitarzysty Przemysława Strączka. Muzyka zawarta na płycie charakteryzują się współczesnym podejściem do brzmienia kwartetu z wykorzystaniem kolorystyki instrumentalnej, sonorystyki. W utworach można znaleźć odniesienie do różnych dokonań muzyki jazzowej, w tym także polskiej szkoły jazzowej, od jazzu modalnego poprzez free jazz i współczesnej harmonii. Elementy tych gatunków przefiltrowywane są przez osobę autora oddając jego postrzeganie dzisiejszej muzyki przez pryzmat gitary jako instrumentu akompaniującego i solowego.


Warto dodać, że płyta została zarejestrowana w Polsce w Maq studio, natomiast miksem i masteringiem zajął się światowej sławy inżynier dźwięku Katsuhiko Naito w studiu Avatar w Nowym Jorku, który jest znany ze współpracy m.in. z Al Di Meolą, Johnem Scofieldem, Marią Schneider czy Lee Konitzem.
Ale to o albumie, a my zapraszamy na koncert. 

Marcin Kaletka – ts
Przemysław Strączek – g
Wojciech Pulcyn – db
Patryk Dobosz – dr

Koncert realizowany w ramach jubileuszu urodzin Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club. 

Bilety: wejście za zaproszeniami. Bilety na koncert Mietek Szcześniak & Krzysztof Herdzin Trio są jednocześnie wejściówkami na koncert Andy Sheppard & Przemysław Strączek Trio. Oba koncerty realizowane są tego samego dnia, w tej samej lokalizacji. Dodatkowym atutem koncertu będzie wspólny występ obu składów na koniec wieczoru. Podczas realizacji koncertu będą obowiązywać regulaminy określone przez administratorów miejsca dotyczące przestrzeganie reżimu sanitarnego i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i choroby Covid19.*


*Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i chorobą COVID19 oraz z potencjalnymi obostrzeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych, Organizator koncertu (Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club) zastrzega sobie prawo zmian w repertuaru, miejsca i sposobu realizacji koncertu, do odwołania wydarzenia włącznie

Organizator i pomysłodawca

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij