02.12.2021, 20:00

Marcin Janek Extradition Quintet - zmiana terminu koncertu

Ze względu na problemy zdrowotne lidera zespołu (Marcin Janek jest objęty kwarantanną) koncert zaplanowany pierwotnie na 18 listopada zostaje przeniesiony na 2 grudnia. Zakupione bilety zachowują ważność.

miejsce:
MDK Gliwice Scena Bojków
Parkowa 5, 44-141 Gliwice
kup bilet prowadź do celu

Osoby, które zakupiły bilety i będą zmuszone zrezygnować z udziału w koncercie w dniu 2 grudnia  proszone są o przesłanie takiej informacji na adres mailowy czwartek@sjc.pl – prosimy przesyłać wiadomość z tego samego maila, który był podany przy zakupie biletów w serwisie Bilety24.

Zespół, który dał się już poznać publiczności jazzowej od najlepszej strony.

Liderem grupy jest saksofonista Marcin Janek, dotychczas występujący w roli sidemana m.in. w zespole Afreakan Project - czołowego polskiego saksofonisty Wojeciecha Staroniewicza, wokalistki jazzowej Krystyny Durys ogłoszonej nową nadzieją polskiej wokalistyki jazzowej przez magazyn Jazz Forum.


Grupa zaprezentuje muzykę z wydawnictwa „Movin' on”. To amerykańskie hasło mówiące o tym, by nie marnować czasu, zostawić to, co było za plecami i ruszać przed siebie, idealnie koresponduje z niczym niepowstrzymaną energią grupy.

Za kompozycje odpowiada lider zespołu – Marcin Janek. W jego twórczości i sposobie grania słychać zafascynowanie duchowością i wolnością, czyli tym, co jest tak dla jazzu ważne, a współcześnie często porzucane na rzecz logiki i zamkniętych form. W sekcji rytmicznej usłyszeć można Maksa Krefta na perkusji, Pawła Urowskiego na kontrabasie i Dominika Kisiela na fortepianie, zaś sekcję melodyczną tworzą trębacz Piotr Szlempo i saksofonista (i lider zarazem), Marcin Janek.

Bilety: 20 zł przedsprzedaż / 25 w dniu koncertu

Miejsca nienumerowane – ze względu na szybko zmieniające się przepisy dotyczące dopuszczalnej ilości widzów/procentowego poziomu obłożenia sali oraz zalecanych odległości pomiędzy poszczególnymi miejscami bilety na koncertu cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą są nienumerowane. Podział widowni będzie się odbywał na miejscu, przed koncertem, z pomocą obsługi koncertu.

Podczas realizacji koncertu będą obowiązywać regulaminy określone przez administratorów miejsca dotyczące przestrzeganie reżimu sanitarnego i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i choroby Covid19.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij