09.03.2023, 19:00

Nahorny Trio – Ballad Book – Okruchy Dzieciństwa

Czwartek Jazzowy z Gwiazdą w Mysłowicach

miejsce:
Kinoteatr Znicz
Mysłowicki Ośrodek Kultury Brzezinka, ul. Laryska 5, Mysłowice
kup bilet prowadź do celu

Czwartek Jazzowy z Gwiazdą, podczas swojej 22 już edycji rusza i rozszerza swoje działania o kolejne sale koncertowe i miasta na Śląsku. W roku 2023 dołączają do cyklu Mysłowice i legendarny Kinoteatr Znicz, scena gdzie lata temu scena jazzowa kwitła. Przypracamy więc pewne tradycje. A zaczynamy od nestorów. 

Nahorny Trio gra nieprzerwanie od 1990 roku. To najdłużej istniejący zespół w historii polskiego jazzu.

Ballad Book - Okruchy dzieciństwa to kolejna odsłona twórczości Włodzimierza Nahornego - ikony i legendy polskiego jazzu, mistrza liryki, która w balladach właśnie znajduje swe najpiękniejsze wcielenie.

 

 Jest to muzyka stonowana stylistycznie. Twórcza odpowiedź na współcześnie otaczający nas krzyk, zgiełk i pośpiech. To muzyka pełna oddechu, spokoju, zadumy i refleksji.

 

 Twórczość Włodzimierza Nahornego to poezja i romantyzm - język niedefiniowalny i nieprzewidywalny. Utrzymana w jazzowym kanonie pianistyka, nosi osobiste słowiańskie piętno. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Twórczy idiom jest tak szeroki, jak nieskończony jest wachlarz jego artystycznych możliwości. Od samego początku kariery, od debiutu, wzbudza powszechne uznanie. Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów, człowiek o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełen energii i nowatorskich koncepcji. Krytycy nazywają go Chopinem Jazzu.

 

 Nahorny Trio jest bazą wszystkich projektów Mistrza: Śpiewnik Nahornego, Kolędy na cały rok, Piosenki Lwowskie i Nahorny Sextet. Trio ma w swoim programie również fragmenty programów Nahorny-Szymanowski Mity czy Chopin Genius Loci, w których lider połączył świat muzyki poważnej i jazzu tworząc nową wartość wykraczającą poza dotąd znany jazzowy kanon transkrypcji muzyki poważnej. To muzyka na wskroś współczesna, czerpiąca inspirację z wielu gatunków.

 

Nahorny Trio – Ballad Book – Okruchy Dzieciństwa

9 marca /czwartek/ godzina 19:00
Mysłowicki Ośrodek Kultury Brzezinka, ul. Laryska 5
Bilety: 50 zł – przedsprzedaż / 60 zł – w dniu koncertu
Do kupienia w kasach MOK oraz za pośrednictwem serwisu KupBilecik

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij