19.03.2015, 22:21
Daniel Ryciak

MaBaSo Trio

„Mabaso” , czyli Bernard Maseli, Michał Barański i Daniel Soltis. Ostatni raz gościli w Śląskim Jazz Clubie w grudniu 2012 roku. W roku 2013 nagrali płytę „live”, która jakimś cudem nie została zarejestrowana akurat w SJC, ale cóż … może następnym razem.

W roku 2013 – 2014 płyta zdobywała serca (i odtwarzacze) miłośników dobrej muzyki, a nawet krytyków. Kilku z nich miało się wyrazić, że „Płyta Sunshine Of Your Love (tytuł krążka – red.) miażdży” albo, że „Gdyby wybrać płytę na lato: MaBaSo - Sunshine Of Your Love”.

Tak na marginesie, tytuł krążka to jedyny cover na płycie. Ci starsi wiedzą, o co chodzi, ci młodsi … niech poszukają. Ale w wykonaniu MaBaSo brzmiało to tak, że … Baker i Clapton mogliby wręczyć kwiaty w zachwycie, a Bruce pomachałby z którejś chmurki, na której akurat przebywa …

Fantastyczny koncert, doskonały band, piękna muzyka, sala wypełniona do ostatniego miejsca (może i nie duża, ale jednak), wliczając w to miejsca stojące – czegóż chcieć więcej. To był wieczór, który warto było przeżyć, a nawet warto pokontemplować trochę dłużej (tak, płytę można było sobie zabrać do domu, a to rzadka okazja, bo nie tak łatwo ją zdobyć).

Przy okazji Bernard powiedział kilka ważnych i jakże ciepłych słów. Rzecz jasna o nas, ale skierowanych do Was moi mili:

„Najpiękniejsze są właśnie koncerty klubowe, gdzie muzycy mogą rozwijać swoją muzykę, gdzie coś się naprawdę tworzy. To one dają tak dobry i bezpośredni kontakt z odbiorcą. To właśnie w klubach można nagrać dobrać płytę „live”, w klubach jest ta magia. Festiwale to zupełnie inna bajka. Na festiwal się jedzie i gra raz, a potem do domu i przerwa. A po klubach jest zawsze jakaś trasa, w trakcie której muzycy wciąż rozwijają swoją muzyką. Ona może poprzez trasę i granie w klubach zupełnie się przeobrazić. I to jest piękne. Dożyliśmy dziwnych czasów, w których mamy jakieś 136 festiwali jazzowych, a klubów z prawdziwego zdarzenia z 5. Dlatego doceńcie to, co macie.”

W tym ostatnim wypadku mowa rzecz jasna o Śląskim Jazz Clubie, jakby kto miał wątpliwości. Także tego … dzięki Panowie, czujcie się zaproszenie. Bernard Maseli może się czuć zaproszony już na maj tego roku (szczegóły wkrótce).

A Wy, droga publiczności czujcie się zaproszeni na każdy koncert w Śląskim Jazz Clubie. Doceńcie to, co macie, bo macie coś naprawdę pięknego i wyjątkowego.

Koncert MaBaSo w ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą odbył się 19 marca 2015 w Śląskim Jazz Clubie. Cykl Czwartek Jazzowy z Gwiazdą wspiera od lat z górą dziesięciu Miasto Gliwice.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij